Майбутнє пологового відділення у Красилові: чи є шанси на порятунок

Над Красилівською лікарнею знову нависла загроза ліквідації пологового відділення. Така перспектива викликала хвилю обурення серед мешканців, які побоюються втрати швидкого доступу до медичних послуг. Офіційна причина криється у вимогах НСЗУ щодо кількості пологів. Заклад не відповідає критеріям фінансування.

Першою на сполох забила колишня медсестра Тетяна Любов. Вона публічно закликала владу зберегти місцевий пологовий будинок. На її думку, там працюють професіонали з великим стажем. Їх досвід є безцінним.

“Закриття пологового відділення означає, що жінки Красилова та навколишніх сіл будуть змушені їхати до інших міст. Але пологи не завжди можна спланувати. Іноді рахунок іде на хвилини. Чи готові ми ризикувати здоров’ям і життям наших матерів та дітей?… Це не лише робочі місця. Це право наших жінок народжувати в безпечних умовах поруч із домом. Це майбутнє нашої громади”, – написала медикиня.

Згодом ситуацію прокоментувала очільниця Красилова Ніла Островська на власній сторінці у соцмережі. Дискусії про доцільність роботи відділення тривають вже не перший рік. Ключовою проблемою залишається збитковість через малу кількість пацієнток.

“Вимоги Національної служби здоровʼя України щодо кількості пологів на рік в лікарнях — не менше 200. За перше півріччя наше пологове відділення допомогло зʼявитися на світ 67 малюкам. Тому і стоїть питання щодо подальшого отримання відповідного медичного пакету від НСЗУ”, – роз’яснила Ніла Островська.

Водночас голова громади зробила важливу заяву:

“Жодних рішень міською радою щодо закриття пологового відділення не приймалось і не буде прийматися – це не є повноваженням міської влади. Сьогодні міською радою підготовлено звернення до Хмельницької обласної військової адміністрації та Національної служби здоровʼя України щодо розгляду можливості, як винятку, продовжити контрактування на пакет “Медична допомога при пологах” до кінця 2026 року для Красилівськоі багатопрофільної лікарні”.

Загалом реформа передбачає концентрацію пологів лише в кластерних закладах. Втім, очільниця міста не відкидає варіант утримання відділення коштом бюджету громади. Це можливо лише за наявності грошей та проходження необхідної акредитації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *